SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Perch Professor zestawy na okonia

2022-09-27
Perch Professor zestawy na okonia

Rynek sprzętu wędkarskiego oferuje ogromne ilości przynęt spinningowych na okonie. Indywidualnie bardzo trudno spróbować skuteczności wszystkich tych przynęt oraz wyselekcjonować te najskuteczniejsze. Jednak w dniu dzisiejszym mamy dostęp do internetu i możliwość konsultacji oraz wymiany zdań z innymi wędkarzami.Pozwala to wychwycić z tej ogromnej masy przynęt te najskuteczniejsze, prawdziwe perełki stworzone przez pasjonatów, znawców gatunku i metod produkcji przynęt.

Właśnie tak poznałem przynęty Perch Professor, gumy które naprawdę warto mieć w swoim pudełku z przynętami na okonie.

Niżej opis wszystkich podstawowych danych technicznych potrzebnych do zapoznania się z ofertą Perch Professor. Wszystkie gumy Perch Professor nasączone zostały mocnym kalmarowym aromatem.

 F**KING LEECH imitacja pijawki dostępna w trzech wielkościach 2"-5,5 cm, 2,75"-7 cm oraz 3,5"-9 cm. Pakowane w blistry w ilości 5,5 cm-12 szt, 7 cm-8 szt oraz 9 cm-5 szt. Dostępne Pakowane w blistry w jednym kolorze oraz Mix trzech kolorów jakie używa firma Perch Professor. Gumy posiadają nacięcie na hak offsetowy.

Perch Professor F**king Leech 2”/5,5cm

 Proponowane zbrojenie:

Perch Professor F**king Leech 2,75”/7cm

Proponowane zbrojenie:

Perch Professor F**king Leech 3,5”/9cm

Proponowane zbrojenie:

 FLUKY SHAD jest imitacją małej rybki, dostępna w wielkości 5,5 cm oraz w trzech kolorach Oryginal, Bimber Tea oraz Purple Pepper. Pakowane po 6 sztuk w zależności od koloru oraz dodatkowy Mix zawierający po dwie przynęty z każdej barwy.

Perch Professor Fluky Shad 2”/5,5cm

Proponowane zbrojenie:

 FAPPING CRAW jest imitacją małego raczka w wielkości 5,5 cm, występuje w tych samych trzech kolorach jak wcześniej wymieniane przynęty. Pakowany w blistry po sześć sztuk pod względem koloru oraz dodatkowo w Mix zawierający po dwie sztuki przynęty w każdym kolorze. Przynęty posiadają nacięcie na hak offsetowy.

Perch Professor Fapping Craw 2”/5,5cm

Proponowane zbrojenie:

 FLYING WORM jest klasyczną imitację dżdżownicy, jest to guma długości 9 cm. Przynęty są barwione na trzy kolory Original, Bimber Tea, Purple Pepper. Pakowane są w blistry po 5 szt danego koloru oraz dodatkowo w Mix różnych barw w jednym opakowaniu.

Perch Professor Flying Worm 3,5”/9cm

Proponowane zbrojenie:

 W przynętach gumowych ich największym atutem jest fakt że są one tak naprawdę "niedokończone". Nie posiadają zbrojenia oraz obciążenia dlatego tak naprawdę to tylko od wędkarza i jego inwencji zależy jaki charakter nada swojej przynęcie. W zależności od własnych potrzeb jak i warunków aktualnie panujących na łowisku oraz wybranej techniki prowadzenia przynęty może wybrać do zbrojenia akcesoria z wszystkich jakie tylko są dostępne. Właśnie w własnoręcznym zbrojeniu przynęt leży prawdziwy duch wędkarstwa. Tylko pełne zrozumienie współdziałania przynęty z obciążeniem pozwala na skuteczne i w pełni świadome wędkarstwo. poniżej opiszę kilka propozycji w jaki sposób zbroję przynęty Perch Professor. 

Klasyczna główka jigowa. Jest to z pewnością najprostsza i najszybsza metoda zbrojenia przynęt gumowych. Jeśli chodzi o przynęty Perch Professor możliwa do zastosowania praktycznie na wszystkich modelach przynęt. Niestety dość mocno ogranicza dlatego że oprócz obciążenia niewiele można tu zmienić. Niemniej w odpowiednich warunkach daje bardzo dobre wyniki. Główną wadą klasycznej główki jigowej jest jej dość duża konfliktowość z zaczepami, dlatego na na wodach z dużą ilością roślinności należy ją zamienić na główkę antyzaczepową.

Prosty hak do klasycznej czeburaszki. Najczęściej po uzbrojeniu przynęty prostym hakiem obciąża się ja następnie czeburaszką. Jednak jest to tylko podstawa wyjściowa. Tak uzbrojoną przynętę można z pełnym powodzeniem prowadzić metodą bocznego troka, jest to u nas metoda bardzo popularna pomimo że jednak nie wszyscy wędkarze są jej zwolennikami. Bardzo dobrze prosty hak sprawdza się też podczas łowienia techniką Drop Shot.

Hak offsetowy. Haki offsetowe przeznaczone są do zbrojenia przynęt gumowych. Zapewniają zupełnie inny rodzaj pracy przynęty jak podczas zbrojenia tradycyjną główką jigową. Bardzo dobrze zbrojenie to sprawdza się podczas łowienia w zimnych porach roku. Najpopularniejszym obciążeniem tak uzbrojonej przynęty jest czeburaszka. Jednak haki offsetowe występują w bardzo wielu rodzajach. Można bez problemu znaleźć haki offsetowe z własnym obciążeniem czy haki offsetowe z wkrętką. Dlatego jest to temat tak szeroki że można go opisać tylko w osobnym tekście.

Jig Rig. Metoda u nas ogólnie trochę mniej znana i popularna. Jednak bardzo dobrze sprawdza się na trudnych obfitych w zaczepy łowiskach czy miejscówkach. Wykonanie zestawu jest bardzo proste. Na końcu żyłki wiążę krętlik z agrafką. Na agrafkę w pierwszej kolejności ciężarek z krętlikiem jest to najczęściej popularna oliwka. Następnie przynęta na haku offsetowym. Jeśli mamy ochotę żeby przynęta zachowywała się bardziej naturalnie zamiast agrafki z krętlikiem należy zawiązać na żyłce zwykłą pętlę. Na tej pętli w tej samej kolejności umieszczam przynętę oraz obciążenie. Metoda pozwala komfortowo i bezpiecznie obławiać okolice dna bez obawy o duże straty w przynętach.

Boczny Trok. Boczny trok to u nas bardzo popularna technika spinningowa. Jest skuteczna i w miarę prosta. Na żyłce głównej wiążę pętlę następnie przecinam ją tak aby krótszy koniec stanowił około 25% długości całej pętli. Do krótszego końca wiążę ciężarek do bocznego troka najczęściej popularne pałeczki. Do dłuższego końca przynęta na prostym haku lub haku offsetowym. Metoda pozwala skutecznie obłowić okolice dna nawet w łowiskach o dość znacznym nurcie.

Oczywiście są to tylko wybrane konfiguracje.

  Podczas spinningowania przynętami Perch Professor wędkarzy nie ominą niespodzianki. Dlatego nie należy absolutnie być mocno zdziwionym jak na haku oprócz okonia zawitają przedstawiciele innych gatunków ryb. W końcu wszystkie przynęty to imitacje naturalnych organizmów które stanowią pokarm ryb w szerokim tego znaczeniu.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2022
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 29 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-07
Szybko i profesjonalnie.Polecam
2024-02-23
wszystko ok. szybka dostawa
pixel