SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Woblery Imago Lures

2023-06-24
Woblery Imago Lures

IMAGO LURES

Imago Lures jest pracownią która specjalizuje się w wykonaniu mocno wyspecjalizowanych przynęt spinningowych. Do jej asortymentu należą woblery powierzchniowe tak zwane smużaki. Z tego właśnie powodu przynęt tych używają głównie spinningiści którzy specjalizują się w ultra lekką i lekką odmianą tej metody.

Pracownia ma w ofercie sporo modeli imitujących owady występujące w naszych wodach jaki ich otoczeniu. Przynęty są wytwarzane z najwyższej jakości materiałów takich jak żywica, poliwęglan, wykończone ręcznym malowaniem. Dzięki temu są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do zbrojenia woblerków wykorzystane są wysokiej jakości kotwice firmy OWNER. Przynęty Imago Lures są skuteczne podczas łowienia różnych gatunków ryb ich podstawa to kleń, jaź, okoń, wzdręga, boleń oraz pstrąg. Można je z powodzeniem wykorzystać zarówno podczas łowienia w niewielkich strumieniach czy potokach jak i w dużych rzekach.

Imago Lures HORNET

Woblery Imago Lures model HORNET są nowością na sezon 2023. Kontynuuje on wcześniejszą linię przynęt i jest jej rozwojową formą. Wobler imituje szerszenia. Jest produkowany w długości 3,5 cm a jego masa wynosi 2,7 m. Jest typowym smużakiem który może zejść pod powieżchnię wody nie więcej jak 10 cm przy odpowiednim czyli szybkim, dynamicznym jego prowadzeniu lub z wykorzystaniem szybkiego nurtu przez wędkarza. Dodatkowym uatrakcyjnieniem wabika jest wyposażenie go w imitację skrzydeł. Wobler malowany jest na cztery wersje kolorystyczne YO, YB, RB oraz OB.

 Woblery Hornet Imago Lures

Prowadzenie przynęty IMAGO HORNET może być bardzo wszechstronne i daje wędkarzowi ogromne możliwości. Dzięki swoim rozmiarom jak i strefy wody w jakiej pracuje jest przeznaczony głównie do łowienia takich gatunków jak kleń i jaź można go wykorzystać do połowu wzdręg jednak przyłowy innych gatunków nie są rzadkością.
Przynętę można prowadzić klasycznym wachlarzem z wykorzystaniem nurtu rzeki. Bardzo dobrze sprawuje się podczas spławiania jej z prądem w kierunku żerujących ryb. Spław taki można uatrakcyjnić oczkowaniem lub chwilowym przytrzymaniem przynęty w nurcie.

HOOPER

Wobler Hooper Imago Lures jest imitacją pasikonika a dokładnie jednego z jego gatunków. Występuje on bardzo licznie na terenie całego kraju dlatego jest znany rybom w większości wód i chętnie przez nie atakowany.
Hooper jest typowym smużakiem. Dlatego prowadzi się go przy wykorzystaniu podstawowych technik jakie stosujemy do tego typu przynęt. czyli zarówno z prądem jak i pod prąd, po łuku oraz w poprzek rzeki. Wszystko zależy głównie od warunków miejscówki. Oprócz podstawowego gatunku jaki ma wabić czyli klenia równie chętnie weźmie na niego jaź, boleń czy pstrąg.

Hopper 3.5 F

 

Imago Lures HOPPER - 3.5HOPPER 4.5F

Imago Lures HOPPER 4.5 

PŁYWAK ŻÓŁTOBRZEŻEK

Chrząszcz o nazwie Diving Beetle - pływak żółtobrzeżek jest z pewnością znany wielu wędkarzom. Wobler o tej nazwie jest oczywiście jego wierną imitacją. Produkowany jest zarówno w wersji pływającej jak i tonącej. Dzięki temu spinningista dostaje większe możliwości stosowania go w różnych warunkach. Obydwie te wersje pracują pod powierzchnią wody. Bardzo dobrze sprawują się jeśli podczas prowadzenia wędkarz robi krótkie przerwy. Wtedy wobler wypływa na powierzchnię i w naturalny sposób oczkuje. Jest to chwila kiedy najczęściej następuje atak drapieżnika.

Diving Beetle Pływak żółtobrzeżek - Woblery IMAGO LURES

MAYBUG

Woblery Maybug są wierną imitacją chrząszcza majowego. Obszar występowania tego owada jest bardzo szeroki. Najlepszy czas na jego użycie to okres od wiosny oraz początek lata. Maybug występuje w dwóch wersjach typowo powierzchniowych oraz wersji nurkującej. Dzięki temu wędkarz dostaje w ręce przynęty bardzo wszechstronne które może prowadzić i animować w dowolny sposób.
Przynęta bardzo wszechstronna pod względem wachlarza ryb jakie je atakuje. Oprócz ryb kojarzonych mocno z spinningiem bardzo często jest atakowany przez białoryb który żeruje w danym czasie w górnych warstwach wody.

Maybug 2.5cm oraz 3cm

Maybug  - Woblery IMAGO LURES

 

Maybug 3.5cm

Maybug 3.5cm

 

MAMBA

Mamba jest jedną z imitacją mrówki w ofercie pracowni Imago Lures. Bardzo dobry, sprawdzony na wielu łowiskach i skuteczny wobler. Żadną tajemnica nie jest jak zachowuje się czy może zachowywać mówka jeśli dostanie się do wody.
Wędkarz musi wykorzystać wszelkie niuanse nurtu żeby nadać jej jak najbardziej realistyczne ruchy oraz zachowanie. Wobler pracuje na powierzchni i bardzo płytko pod nią. Wachlarz gatunków jakie na niego reagują jest bardzo szeroki.

Mamba wobler Imago Lure

BIG MAMA

Big Mama jest największym woblerem imitującym mrówkę w ofercie firmy Imago Lures. Z racji swoich rozmiarów jest bardzo dobrym woblerem dla początkujących w ultra lekki spinningu. Znacznie łatwiej stawiać pierwsze kroki z lekko cięższą przynętą nad którą można łatwiej zapanować.
Wielkość tego woblera sprawia też że oprócz typowych gatunków łowionych na smużaki bardzo często trafiają się przyłowy ryb zupełnie niespodziewanych na małe przynęty.

 IMAGO BIG MAMA WOBLERY IMAGO LURES

IMAGO Little MI (MAŁA MI)

Mała Mi jest kolejną imitacją mrówki w ofercie pracowni. Spośród innych wyróżnia ją fakt że jest najmniejsza z wszystkich. Wymaga w związku z tym stosowania bardzo cienkich żyłek oraz delikatnych wędzisk o bardzo małym ciężarze wyrzutowym.
Jest typowym woblerem powierzchniowym. Jest możliwe lekki sprowadzenie go pod powierzchnię ale wymaga to sporo pracy. Bardzo dobrze biorą na niego typowe drapieżniki typu jaź czy kleń oraz inne gatunki.

IMAGO Little MI MAŁA MI

 

MAMBA MONSTER

Mamba Monster to wobler powierzchniowy. Bardzo uniwersalny i można go prowadzić w dowolny sposób. Dzięki jego masie ograniczenia w odległości rzutów jak i sprzętu czyli wymogów najcieńszych żyłek jak i wędzisk o najmniejszych ciężarach wyrzutowych nie są już tak wielkie.
Jej duże gabaryty jak na smużaka powodują już spore zamieszanie w wodzie zarówno przy samym wpadnięciu do niej jak i podczas prowadzenia. Dlatego oprócz samej prowokacji optycznej bardzo ważna jest tu akustyka bardzo potrzebna podczas mniejszej widoczności. Może być ona spowodowana zapadającym zmierzchem lub lekko trącona wodą po deszczu.

WOBLERY IMAGO LURER MONSTER

 

MRÓWA CLASSIC

Mrówka Classic to kolejna imitacja mrówki. Posiada ona dość duże gabaryty i nie jest już typowym smużakiem który ciężko sprowadzić pod powierzchnię. Jego kształt i masa sprawiają że dobrze pracuje również na niewielkiej głębokości jeśli tylko wędkarz tego potrzebuje i opuści szczytówkę wędziska do powierzchni wody.
Bardzo skuteczny wobler na wszelkiego rodzaju łowiskach podczas łowienia powierzchniowego.

 Wobler Imago Lures Mrówka Classic

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 29 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-07
Szybko i profesjonalnie.Polecam
2024-02-23
Polecam
pixel