SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Błystki obrotowe

( ilość produktów: 75 )

Błystka obrotowa to druciana rama na której osadzony jest korpus i strzemiączko ze skrzydełkiem. W tylnej części zbrojona kotwiczką z przodu oczkiem w które zakręcony jest drut ramy. Oczywiście to tylko budowa podstawowa poszczególne modele różnią się dodawanym zdobieniem w postaci kolorowych koralików czy chwościków na kotwiczkach.

Często cały korpus zastąpiony jest szeregiem koralików z różnych tworzyw czy metali. Cechą charakterystyczną dla tego rodzaju przynęty jest mocniej lub delikatniej wirujące podczas prowadzenia skrzydełko. Ma ono na celu wytworzenie fali hydroakustycznej która jest głównym bodźcem mającym pobudzić ryby do ataku na ten rodzaj przynęty. Z racji wykorzystanych do jej budowy materiałów przynęta mocna i trwała.

Jak większość przynęt tak i ta jest bardzo uniwersalna. Wielkość przynęty, masa korpusu jak i kształt paletki Long czy Classic pozwalają łowić ryby różnych gatunków jak i rozmiarów. Podczas spinningu w rzekach na obrotówkę można złowić większość występujących w niej gatunków ryb. Klenie, jazie, brzany, bolenie, pstrągi, długo by wymieniać. Jest to naprawdę przynęta rzeki pomimo że na zbiornikach również skuteczna. Jedyne co ją tam ogranicza to znacznie uboższy rybostan.

Jeśli wędkarz jest uważny dobrej jakości obrotówka rozpoczyna pracę z chwilą wpadnięcia do wody. Jedynym warunkiem jaki należy spełnić do dopilnować by wpadła ona do niej na w miarę napiętej żyłce. Jest to też bardzo wdzięczna przynęta dlatego że pozostawia wędkarzowi duże pole do popisu w zakresie jej modyfikacji. Można dodawać różnokolorowe chwosty czy inne zdobienia na kotwiczce. Można zmienić znacznie jej pracę przyginając w odpowiedni sposób skrzydełko. zwiększenie atrakcyjności przynęty w inny sposób zależy tylko i wyłącznie od inwencji wędkarza.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 29 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-17
Dobry sklep, asortyment dobrej jakości, szybka dostawa. Polecam!
2023-08-28
Polecam sprzedawcę.
pixel