DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czerwiec

2023-06-05
Czerwiec

Każdy miesiąc ma swój wiodący gatunek który w nim bardzo dobrze żeruje. Czerwiec wędkarzom łowiącym metodą spinningową bez wątpienia kojarzy się z sandaczem.

Na łowiskach wybieramy miejsca z piaszczystym, żwirowym o kamienistym dnie.. Dobre są podwodne górki, na których stokach mamy szanse na prawdziwe okazy. W rzekach wybieramy kamieniste rynny, przykosy z podwodnymi przeszkodami o twardym dnie. Podczas dnia sandacz przebywa i żeruje w okolicach dna. Nocą zmienia taktykę i żeruje przy powierzchni gdzie poluje na przebywającą tam drobnicę.

Podczas łowienia metodą spinningową ważny jest dobór sprzętu oraz techniki prowadzenia przynęt w zależności od tego czy stosujemy najbardziej obecnie popularne gumy, woblery lub inne.

Dobre wędzisko powinno być sztywny i mieć szczytową akcję oraz bardzo czułą szczytówkę na której da się zauważyć delikatne sandaczowe „pstryknięcie”. Jednak nie jest to sztywna reguła dlatego że część wędkarzy łowi na tradycyjne szybkie kije. Wykorzystując rezonans czy inne pomoce zuje się wtedy brania w ręce. Dlatego ogólnie łowi się sandacze dwoma rodzajami wędzisk spinningowych. Do kija dobieramy kołowrotek odpowiedniej wielkości i mocy. Moc jest bardzo ważna dlatego że spinning sandaczowy bardzo mocno obciąża mechanizm kołowrotka.. Najbardziej odpowiednia okazuje się plecionka fluo, czyli w jaskrawych kolorach. Można dzięki niej zauważyć wszelkie anomalie pracy przynęty i skutecznie zaciąć. W zależności od nawyków wędkarze stosują różne rodzaje przyponów. Mocne stalowe linki nie są koniecznością jednak warto zabezpieczyć przynętę szczególnie jeśli na łowisku występuje większa populacja szczupaka.

Podstawową techniką łowienia sandaczy jest łowienie z opadu z wykorzystaniem przynęt gumowych. Technika ta pozwala wędkarzowi na sporo własnej inwencji. Można wykonywać przynętą dłuższe czy krótsze skoki. Łowić z pojedynczego czy z podwójnego podbicia. Jednak nie jest to jedyny sposób. Bardzo skuteczne jest też "oranie" przynętą dna czyli prowadzenie przynęty w ciągłym kontakcie z dnem. Oczywiście inaczej łowi się sandacze nocą z wykorzystaniem jako przynęty woblerów.

Jaskółka Westin TWIN TEEZ

Podstawowe przynęty na sandacza najłatwiej podzielić na gumy do łowienia z opadu oraz woblery do łowienia nocą z powierzchni. Dobre gumy takie jak Westin ShadTeez Slim 12 cm czy Jaskółki Westin TWIN TEEZ . Można też wybrać przynęty w zestawie na przykład Zestaw Westin ShadTeez 12 cm. Nocą bardzo dobrze sprawdzają się typowo boleniowe woblery takie jak Jaxon Bolek 7 cm. Warto oczywiście posiadać kilka przynęt każdego rodzaju w różnych kolorach.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 28 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-23
wszystko ok. szybka dostawa
2024-02-18
Wszystko szybko sprawnie
pixel