SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Gumy Dragon V-Lures Flash na duże jesienne szczupaki

2022-10-14
Gumy Dragon V-Lures Flash na duże jesienne szczupaki

Jesień w tym roku nadeszła szybko. Skrajnie upalne temperatury i susza zostały zastąpione warunkami które znacznie bardziej sprzyjają wędkarstwu. Aktualnie temperatury utrzymują się w średnim przedziale, praktycznie codziennie pada. Jednego dnia opad jest większy drugiego mniejszy jednak dawno już nie było dnia bez deszczu. Dzięki temu woda ochłodziła się trochę oraz jest znacznie bogatsza w tlen. Jeśli dodamy do tego fakt że ryby zaczynają zbierać zapasy kalorii na zimę wynik wskazuje na warunki wręcz idealne do dobrych brań i łowienia.

Oczywiście to tylko teoria jednak innych innych pewnych wskazówek dotyczących żerowania drapieżników nie dostanie nikt i w żadnej postaci. Druga sprawa to fakt że opisuję warunki jakie obserwuję u siebie. Jak skrajnie mogą się różnić warunki w czasie rzeczywistym pomiędzy powiedzmy województwem podkarpackim a zachodnio-pomorskim wie każdy doświadczony wędkarz. Jest to stały cykl powtarzający się każdego roku. Na nizinach wiosna zawsze przychodzi szybciej, rzeki i jeziora są znacznie głębsze, większe mają inny charakter.

Niezależnie jednak od słów napisanych wyżej wszędzie kiedyś przychodzi dobry czas żerowania wywołany przez wymienione czynniki. Należy ciągle i systematycznie próbować żeby go nie stracić. Duży jesienny szczupak to duża przynęta. W tym okresie ryba musi oszczędzać kalorie na zimę i nie warto jej gonić drobnicy. Znacznie korzystniej napełnić żołądek jednym konkretnym kęsem bez znacznego wysiłku. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem w tym czasie jest guma Dragon V-Lures Flash.

 

Przynęta Drago V-Lures Flash jest kontynuacją tradycji gum Dragon oraz ich ciągłą ewolucją. Flash występuje w dwóch rozmiarach. Jest to 8" czyli 20 cm oraz 10" równających się 25 cm. Masa przynęty o długości dwudziestu centymetrów równa się 50 g. Natomiast większej dwadzieścia pięć centymetrów to 98 g. Przynęty Dragon Flash są dopracowane w najmniejszych szczegółach ich kształt i proporcje sprawdziły się na wielu łowiskach. Guma występuje w kilku odmianach kolorystycznych dlatego wędkarz może dobrać jej kolor w zależności od głębokości na jakiej łowi jak i aktualnie panujących warunków świetlnych.

Miękkość gumy w przegubie ogona nadaje jej niesamowitą pracę. Silny, niski profil korpusu oraz duże mocno pracujące kopyto na końcu dopełniają reszty. Charakter pracy jest w pełni dostosowany do pory roku jak i dużych ryb. Przynęta pracuje stabilnie, pewnie i zachowuje spokój w części ogonowej lekko lusterkując bokami. Wręcz idealnie naśladuje chorą, ranną czy osłabioną rybę żeby tym zwrócić uwagę drapieżnika na łatwy łup.

Rozmiar przynęty pozwala na ogromną swobodę w temacie jej zbrojenia. Można do niego użyć główki jigowej z pojedynczą dozbrojką lub gotowego systemiku do zbrojenia dużych przynęt. Ciężarek z korkociągiem oraz dowolnie wybranymi dozbrojkami też będzie jak najbardziej na miejscu. Szczupaki jeszcze daleko są od planów zimowania i nie schodzą na głęboką wodę. Dlatego w zależności od potrzeb przynętę zbroimy lekko do łowienia na płyciznach i nad konfliktowym dnem a ciężej na stokach czy głębszej wodzie. Możliwe są inne sposoby zbrojenia jeśli zachodzi tylko taka potrzeba.

 Proponowane zbrojenie:

Przynęty Dragon V-Lures Flash 

Systemik szczupakowy DRAGON 

Dozbrojki z Korkociągiem Dragon

Do wersji Flash 20cm polecamy dozbrojki i systemiki o długości od 10cm do 12cm.

Do wersji Flash 25cm polecamy dozbrojki i systemiki o długości od 12cm do 15cm. 

Cały zestaw można dociążyć Ciężarkami Dragon V-POINT

W ciągu najbliższych dni wystąpią lokalnie pierwsze przymrozki. Jest to zazwyczaj okres prawdziwych szczupaczych żniw. Warto więc wziąć pod uwagę i naprawdę pomyśleć o spotkaniu z dużym szczupakiem. Wiem że niektórym wędkarzom trudno się przełamać i zdjąć z agrafki przyzwyczajenie i rutynę w postaci najczęściej stosowanych przynęt miękkich osiem do dwanaście centymetrów. Jednak w tym okresie naprawdę warto. Przełamcie się i złówcie swoją życiówkę.

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 30 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-30
Fajne przynęty, błyskawiczna realizacja plus fajny gratis w postaci sporej paczki 5 cm ripperkow. Dziękuję i polecam.
2023-08-28
Polecam sprzedawcę.
pixel