DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaxon Bolek HS BOLEK S - woblery pierwszej sekundy.

2022-12-18
Jaxon Bolek HS BOLEK S -  woblery pierwszej sekundy.

Czym są dla mnie woblery jak je nazwałem "pierwszej sekundy"? Jest to część woblerów boleniowych które spełniają wymagane warunki. Za najlepsze które przynoszą takie brania uważam woblery w rozmiarach od siedmiu do dziesięciu centymetrów i masie od dziewięciu do szesnastu gram.
Dlaczego właśnie takie muszę wyjaśnić co rozumiem przez wspomnianą "pierwszą sekundę". Najlepiej zrobić mi to będzie na dwóch gatunkach ryb jakich brania trafiają się w ten sposób najczęściej. Jest to na moich wodach boleń i szczupak. Gatunki teoretycznie o dość odmiennych orientacjach podczas żerowania. Jednak właściwa przynęta w dwóch różnych etapach prowadzenia pozwala je łowić równie skutecznie.

Pierwsza sekunda

Boleń. Po rzucie woblerem czy inną boleniową przynętą w czasie intensywnego żerowania wędkarz rozpoczyna prowadzenie natychmiast po zetknięciu się przynęty z powierzchnią wody. Wymaga to odpowiedniej techniki rzutu przy lekko napiętej żyłce by móc wykonać taki manewr. Wtedy często natychmiast przy pierwszym/drugim obrocie korbki kołowrotka następuje uderzenie. Boleń to ryba niezwykle zwrotna dlatego nie ma większego znaczenia czy przynęta spadnie obok niej czy frontalnie przed nią. Teoretycznie może nawet lepiej jak upadnie obok dlatego że ryba ma znacznie gorszą widoczność i łatwiej ją zmylić.

Szczupak. Po oddaniu rzutu i zetknięciu się przynęty z wodą wędkarz nie rozpoczyna natychmiast prowadzić przynęty. Jednak żeby zachować nad nią kontrolę i móc zareagować na ewentualne branie utrzymuje napiętą linkę. Wtedy wobler zachowa się identycznie jak podczas łowienia techniką z opadu i zacznie zmierzać do dna. Bardzo często gdy oddawałem takie rzuty w okolicę brzegu, nawet dosłownie metr dwa od niego następowało wtedy uderzenie szczupaka.

Jaxon HS BOLEK S

Wobler Jaxon HS Bolek S występuje w dwóch wielkościach. Mniejszy 7 cm długości i 9 g masy. Natomiast większy 8 cm długości i 15 g masy. Jest to klasyczny boleniowy wobler posiadający prostopadły ster oraz lekka lusterkująca praca pozwalająca prowadzić go z dużą prędkością w nurcie rzeki. Jest to tylko ogólnie ustalający jego pozycję w klasyfikacji i nie znaczy to że inne gatunki nie będą na niego reagować.

Przynęta występuje w wielu wariantach kolorystycznych.

 

Przynętę wyposażono w grzechotkę która podnosi mocno jej atrakcyjność szczególnie w warunkach słabej przejrzystości wody np. po mocnych opadach deszczu i przyborze stanu wody w rzece. Wobler o długości siedmiu centymetrów posiada zakres pracy od 0,5 m do 1,5 m. Natomiast większy ośmiu centymetrów od 0,5 m do 2,0 m głębokości.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 28 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-18
Wszystko szybko sprawnie
2023-08-28
Polecam sprzedawcę.
pixel