SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Przynęty na późno letniego i jesiennego szczupaka.

2023-08-04

Sierpniowe dni uciekają szybko. Coraz bliżej znana wszystkim doświadczonym wędkarzom trzecia dekada tego miesiąca wraz nią przychodzą lekkie ochłodzenia które dają rybom wyraźny sygnał o zbliżającej się jesieni, a następnie zimie. Żadną tajemnicą nie jest że w związku z tym ryby rozpoczynają intensywniej żerować żeby uzupełnić zapas kalorii na chłodne miesiące roku. Dlatego jest to bardzo dobry czas do polowania na okazy wszelkich gatunków w tym szczupaki. Żeby skutecznie je łowić trzeba posiadać kilka różnorodnych przynęt które sprawdzą się na różne warunki łowisk oraz zmienne warunki świetlne w czasie doby.

Wybrane przynęty do takiego zestawu.

Savage Gear 3D Real Eel 20 cm

Przynęta 3D Reel Eel jest idealnym odwzorowaniem węgorza. Każdy doświadczony wędkarz łowiący szczupaki wie jak atrakcyjnym pokarmem dla szczupaka jest ten gatunek. Stanowi wysokokaloryczny posiłek idealny na tą porę roku. Jest to już przynęta dość sporych rozmiarów w długościach 20 cm oraz 30 cm oraz zróżnicowanej kolorystyce. Stanowi ona naprawdę duże uatrakcyjnienie zestawu przynęt na szczupaka. Skuteczna w wszystkich łowiskach gdzie występuje węgorz ale również na tych które są siedliskami wszystkich gatunków węży występujących w Polsce.

Savage Gear 4D Herring Shad 11 cm /13 cm

Pośród wybierania z przynęt dużych czyli typowo odpowiadających końcowi lata i jesieni nie należy zapominać o mniejszych. Zawsze należy być otwartym na zmienność ryb i w dniu kiedy nic nie chce uderzyć w przynęty duże warto dla odmiany zastosować coś mniejszego.. Savage Gear Herring Shad jest idealny do takiego użycia. Guma bardzo uniwersalna i atakowana przez większość typowych drapieżników. Posiada grubszą przednią część oraz znacznie węższą tylną. Dzięki temu jest bardzo wygodna do różnego typu zbrojeń. Jako jedna z mniej licznych przynęt tego typu jest wyposażona w specjalne gniazdo na grzechotkę zlokalizowane w jej tylnej części. Dodatkowo w pyszczku rybki jest prowadnica ułatwiająca wędkarzowi centralne przeprowadzenie haka.

Westin ShadTeez 16 cm 39 g

Westin ShadTeez jest przynętą bardzo uniwersalną. Jego praca połączenie chwiejnego oraz migoczącego ruchu przynęty. Trzyma ten ruch bez względu na prędkość prowadzenie dzięki swojej specyficznej budowie. Jak każdą przynętę można go zbroić w dowolnie wybrany sposób. Dzięki temu dopasujemy przynętę do warunków łowiska jak i aktualnego sposobu pobierania przynęty przez drapieżniki. Skuteczny głównie na szczupaki, sandacze ale inne gatunki też go nie omijają. Bardzo szeroka i rozwinięta gama kolorystyczna poszczególnych wzorów.Tworząc te przynęty marka Westin zadbała o każdy najmniejszy nawet detal.

Rippery DRAGON FLASH 8" 20 cm oraz 10” 25cm

Dragon Flash to gumy dopracowane w najmniejszym szczególe i specjalnie dla łowców szczupaków. Pomimo że wiadomym jest ogólnie że nie tylko te największe szczupaki atakują duże ryby jak i przynęty są przeznaczone głównie do polowania na okazy. Składają się z dość niskiego ale solidnego korpusu oraz lekko cieńszego trzonu ogonowego, na końcu znajduje się duże mocno pracujące kopyto. Wykorzystując tą budowę wędkarz może nadać jej ruchy imitujące poruszanie się zranionej lub osłabionej chorobą ryby. Takiej zaś w wodzie żaden drapieżnik nie pozwoli odpłynąć bezkarnie rezygnując z łatwego żeru.

Woblery Jaxon HS PIKE 2-SEC 10cm / 10g, 12cm / 13g, 14cm / 21g, 16cm / 30g

Szeroka seria przynęt zarówno pod względem długości, masy czy kolorystyki. Daje wędkarzowi bardzo szerokie pole do manewru. Przy tym nie pozwala na stagnację i trzymanie się jednego rozmiaru. Koniec lata oraz jesień lubi urozmaicenia. Woda ciągle jest stosunkowo ciepła i dlatego drapieżników należy szukać w różnych jej strefach. Dwuczęściowy wobler HS PIKE posiada mocną ogonową pracę i mocno prowokuje do ataku. Wszystkie woblery w tej serii pomimo że posiadają znaczną masą i bardzo dobre właściwości rzutowe są przynętami pływającymi. Jedną z licznych zalet jest bardzo dobra cena w stosunku do rozmiarów i jakości woblerów.

 

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 30 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-23
wszystko ok. szybka dostawa
2024-02-23
Polecam
pixel